Pielęgnacja stóp i dłoni

Pielęgnacja i ochrona dłoni i stóp przed zewnętrznymi czynnikami. Zadbaj o wygląd stóp i dłoni !

Pielęgnacja stóp i dłoni

Zadbane dłonie i stopy to nasza wizytówka i bardzo ważny element naszej urody. Powinny być starannie wypielęgnowane.
Skóra dłoni posiada bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego jest słabo zabezpieczona przed utratą wody, a więc słabo nawilżona. Codzienny kontakt z detergentami i wodą przyśpiesza przesuszanie się naskórka, a także może powodować jej pękanie i łuszczenie się. Często też narażona jest na niszczące działanie promieni UV, które powodują fotostarzenie się skóry dłoni. Dlatego warto odpowiednio oczyszczać, odżywiać, nawilżać i chronić skórę dłoni i stóp przed szkodliwym i agresywnym wpływem czynników zewnętrznych.
Wykonujemy manicure tradycyjny z lakierem o przedłużonej trwałości, hybrydowy oraz manicure tytanowy.
Dla zniszczonych dłoni proponujemy zabieg z parafiną  lub zabieg fotoodmładzania.

Manicure tytanowy

Zabieg pielęgnacji paznokci dłoni, w którym nie używa się lampy. Paznokcie tytanowe są niezwykle trwałe.

Manicure/pedicure japoński

Zabieg pielęgnacji paznokci dłoni, który polega na energicznym wcieraniu pasty z witaminami i minerałami płytkę paznokcia.

MANICURE / PEDICURE TRADYCYJNY – VINYLUX

Zabieg, który polega na usunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokcia, wypolerowaniu oraz na zastosowaniu peelingu, kremu oraz lakierowaniu płytki paznokcia.

Manicure/pedicure hybrydowy

Zabieg wykonuje się podobnie do manicure tradycyjny. Różnica jest jednak taka, że każdą warstwę lakieru utwardza się lampą UV lub UV LED.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE DŁONI

Zabiegi polegające na nadaniu estetycznego wyglądu dłoni. Obejmuje stylizację paznokci oraz wygładzenie skóry.

MANICURE TYTANOWY

Pudry tytanowe to zupełnie rewolucyjny sposób na zdrowe i zadbane paznokcie oraz doskonała alternatywa dla paznokci żelowych, hybrydowych, akrylowych oraz osób z odczynami alergicznymi, na dłoniach i paznokciach, po zastosowaniu lamp UV. 
Ta metoda stylizacji została stworzony dla osób, które cenią naturalne i zdrowe produkty do stylizacji paznokci.
Bardzo często, pomimo zdrowego trybu życia nasze paznokcie nie są w dobrej kondycji. Brak cennych składników witaminowych powoduje, że paznokcie stają się matowe, łamliwe, rozwarstwiają się i są podatne na różne choroby. Pudry tytanowe są sposobem, aby wzmocnić je od zewnątrz, gdyż dostarczają odpowiednich witamin takich jak A, E oraz wapń.
Ważnym elementem przy aplikacji produktów do manicure tytanowego jest fakt, że nie używamy Lamp UV, której promienie sprzyjają powstaniu czerniaka paznokci i skóry dłoni oraz bardzo często wywołują alergie.

Nowoczesna metoda stylizacji paznokci pudrami, których głównym składnikiem jest sproszkowany minerał – dwutlenek tytanu, daje:

  • Uzależnione są od wielkości obszaru zabiegowego
  • Możliwy rumień, obrzęk, zasinienie
  • W skrajnych przypadkach pęcherze i strupy

MANICURE / PEDICURE JAPOŃSKI

Japoński manicure P. Shine to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie, nadając im równocześnie połysk różowej perły. Nadaje paznokciom naturalny blask, zasila je w składniki naturalne: witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego.
Technologia P. Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy.
Zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajającej się.
Zabieg z użyciem pasty i pudru przebiega dwuetapowo. Polega on na wmasowaniu specjalnej pasty w płytkę paznokciową. Skoncentrowane składniki i witaminy wiążą wodę oraz głęboko odżywiają płytkę paznokcia. Natomiast nałożone pasta chroni przed szybkim wypłukiwaniem składników z płytki paznokcia. Jednocześnie zabezpiecza również przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak woda i detergenty. Dodatkowym efektem jest ładny, jedwabisty połysk, który utrzymuje się do około 2 tygodni.
Technika ta w swojej naturalności i skuteczności odpowiednia jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, również na dłonie i stopy.

MANICURE / PEDICURE TRADYCYJNY – VINYLUX

Podstawą trawle wykonanego manicure jest właściwe przygotowanie płytki paznokciowej i oczywiście dobrej jakości lakier. Ważne jest, aby po pierwsze określić stan paznokci, a następnie przeprowadzić pielęgnację jednorazowymi i sterylnymi narzędziami.
Manicure Vinylux to rewolucja w kosmetyce jaką zafundowała firma CND. Celem producenta było uzyskanie lakieru o cechach zbliżonych do hybrydy, ale jednocześnie zakładanego jak klasyczny lakier. Efektem tych zmagań było powstanie Vinylux Weekly Polish.
Największą zaletą lakierów Vinylux jest połączenie cech lakierów hybrydowych i klasycznych.
Trwałość uzyskuje on na skutek kontaktu z promieniami UV ze światła dziennego, przez co staje się twardy i wytrzymały.
Szybkość schnięcia to zaledwie 15 min. Natomiast usuwa się go zwykłym zmywaczem do paznokci.
Manicure wykonany przy użyciu Vinylux Weekly Polish jest w stanie utrzymać się ponad tydzień be zużycia bazy.
Dysponujemy bogatą gamą kolorystyczną – ponad 100 lakierów, uzupełnianą o każdą nową kolekcję.

MANICURE / PEDICURE HYBRYDOWY

Manicure hybrydowy to dziś bardzo popularna i nowoczesna metoda ozdabiania paznokci. Aby efekt był 100 procentowy i wyglądał profesjonalnie, należy wykonać go bardzo precyzyjnie. Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalny preparat utwardzany pod lampą UV.
Lakiery do manicure hybrydowego różnią się od „zwykłych lakierów” , gdyż łączą w sobie właściwości akrylu, żelu i zwykłego lakieru.
Charakteryzują się głównie doskonałą trwałością, niezmiennością nasycenia koloru i połysku.
Właściwe przygotowanie płytki paznokciowej i wysokiej jakości oryginalne lakiery hybrydowe to sukces udanej stylizacji hybrydowej.
Produkt jest cienki i elastyczny jak lakier.  Nie tylko wygląda naturalnie, ale także wspomaga ochronę paznokci poprzez elastyczne, lustrzane wykończenie, które nie ulega zmatowieniu ani odpryskiwaniu nawet podczas wykonywania codziennych prac domowych.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE DŁONI

Pielęgnacja dłoni jest często zabiegiem niedocenianym. Dłonie są częścią ciała najbardziej narażoną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak woda chlorowana, detergenty, substancje chemiczne, czynniki atmosferyczne. Często prace domowe, niekiedy praca zawodowa czy promienie słoneczne, powodują niszczenie rąk oraz pojawienie sie przebarwień.
Uzupełnieniem profesjonalnego manicuru może być kąpiel parafinowa. Parafina jest węglowodorem nienasyconym, którego cechą charakterystyczną jest duża pojemność cieplna, co pozwala długo utrzymać ciepło. W trakcie tego zabiegu dochodzi do głębokiego rozgrzania skóry, co stymuluje przepływ krwi i przyczynia się do zwiększenia wchłaniania substancji aktywnych zawartych w produktach
( serum, maseczka ) rozprowadzanych pod parafiną. Dzięki dużej zawartości naturalnych substancji natłuszczających parafina działa wygładzająco na skórę dłoni i zatrzymuje w niej wilgoć.
Objawy starzenia się/ fotostarzenia skóry rąk są zawansowane i wyraźne. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry dłoni jest nadmierna suchość. Dochodzi do stopniowej utraty elastyczności skóry i pojawienia się licznych drobnych zmarszczek. Ponadto nasilają się zmiany barwnikowe, często w postaci plam soczewicowatych.
Zabiegi kosmetologii estetycznej pozwalają na opóźnienie i redukcje objawów starzenia sie, w tym fotostarzenia i nadmiernej suchości skóry dłoni. W tym celu można zastosować te same zabiegi co w przypadku analogicznych zmian skóry twarzy.

Jednym z zabiegów proponowanych do odmłodzenia skóry dłoni jest fotoodmładzanie.

Światło stosowane podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, co stymuluje aktywność komórkową. Po fotoodmładzaniu skóra staje się gładka i naprężona. W przypadku zmian naczyniowych, przebarwień, plam starczych stosuje się specjalne aplikatory zabiegowe do terapii tych schorzeń. Reakcją po naświetlaniu plam i przebarwień jest ich brązowienie. Plamy stają się ciemniejsze, a następnie, po 10-12 dniach ulegają złuszczeniu.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI Z FOTOODMŁADZANIA TO:

  • napięcie i ujędrnienie skóry poddawanej zabiegowi
  • ujednolicenie kolorytu skóry poprzez eliminację zmian barwnikowych i naczyniowych,
  • regulacja wydzielania melaniny i zapobieganie powstawania nowych zmian barwnikowych,
  • pobudzenie aktywności fibroblastów w produkcji kolagenu i elastyny.