Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi nie tylko dla kobiet !

DLATEGO PANOWIE !!! DBANIE O WYGLĄD NIE POWINNO BYĆ WYŁĄCZNIE DOMENĄ KOBIET.
Zgłaszając się do kosmetologa, mężczyźni mają konkretne oczekiwania, dotyczące np. depilacji laserowej, oczyszczania skóry, redukcja cieni i zmarszczek wokół oczu itp. Dobór zabiegów kosmetologicznych dla panów polega na dostosowaniu metod do problemu skórnego i oczekiwań. Grupa odbiorców jest tu bardzo szeroka i obejmuje zarówno nastoletnich chłopców, którzy zgłaszają głównie problemy z trądzikiem, jak i mężczyzn około 40. roku życia, którzy świadomie decydują się na pielęgnacje i dodatkowe zabiegi przeciwstarzeniowe. 

Skóra mężczyzn nie różni się zasadniczo od skóry kobiet, dlatego może być skórą tłustą, suchą bądź problematyczną. W znacznym stopniu zależy to od uwarunkowań genetycznych, wieku, stylu życia, w tym charakteru pracy, stresu, nawyków żywieniowych, uzależnień. Analizując dojrzały typ skóry męskiej, można zauważyć, że zmarszczki są z reguły głębsze, ale rzadziej rozłożone niż u kobiet. Często pojawiają się rozszerzone naczynia związane z ekspozycją na słońce. Można przyjąć, że skóra mężczyzn częściej niż u kobiet wykazuje skłonność do zmian trądzikowych – zaskórników, łojotoku, grudek a czasami krostek. Cechą typową są również liczne podrażnienia – zaczerwienienia, mikrourazy czy okołomieszkowe zapalenie związane z goleniem się. Jest też często sucha i podatna na stany zapalne, co może wiązać się z pracą w trudnych warunkach atmosferycznych (niskie/wysokie temperatury, zanieczyszczenia, promienie UV, suche pomieszczenie, klimatyzacja). Ponadto mężczyźni mają często problem z zasinieniem wokół oczu czy workami tłuszczowymi i tendencją do obrzęków pod oczami. Wraz z nasileniem przemian społecznych i wpływem mass mediów wizerunek odgrywa dziś istotna rolę, zwłaszcza na płaszczyźnie zawodowej.

Oferujemy

OCZYSZCZANIE SKÓRY

Oksybrazja, zabieg oczyszczania manualnego skóry, peelingi kwasowe

ZABIEGI ESTETYCZNE

Fotoodmładzanie, mezoterapia igłowa i mikroigłowa, likwidacja rumienia i popękanych naczynek

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Zabieg infuzji tlenowej, mezoterapia bezigłowa, zabieg volumetiq

MANICURE / PEDICURE MĘSKI

Manicure męski - klasyczny, manicure japoński, pedicure męski

MANICURE / PEDICURE MĘSKI

W obecnych czasach manicure i pedicure są to usługi powszechne i ogólnie dostępne. Dłonie i stopy są intensywnie eksploatowane dlatego warto poddać je profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym. 
Zabieg obejmuje usunięcie skórek delikatnym frezem, opiłowanie paznokci, polerowanie płytki paznokcia i aplikację odżywczego kremu.
Eleganckie dłonie są najlepszą wizytówką każdego mężczyzny, dlatego proponujemy dwa  rodzaje manicure dla mężczyzn:

 • Manicure klasyczny,
 • Manicure japoński.
MANICURE MĘSKI – KLASYCZNY

Manicure klasyczny polega na starannym opiłowaniu płytki paznokciowej oraz usunięciu nieestetycznych skórek. Dłonie nabierają eleganckiego wyglądu stanowiąc idealne wykończenie wizerunku pewnego siebie i zadbanego mężczyzny. 

MANICURE JAPOŃSKI

Ten rodzaj męskiego manicure, skierowany jest do mężczyzn z przebarwioną i osłabioną płytką paznokciową. Zabieg idealnie pielęgnuje płytkę paznokciową nadając jej mocny i zdrowy wygląd. Polega on na opiłowaniu płytki paznokciowej oraz usunięciu nieestetycznych skórek. Kolejnym etapem jest wcieranie odżywczej pasty oraz pyłku pszczelego. Po wykonanym manicure, dłonie będą wyglądać schludnie oraz zdrowo. 

PEDICURE MĘSKI

Pedicure już dawno przestał być zabiegiem dedykowanym tylko paniom. Panowie coraz częściej zdają sobie sprawę z faktu, że prawdziwy mężczyzna jest zadbany od stóp do głowy – dosłownie. Dlatego coraz częściej przywiązują uwagę właśnie do wyglądu stóp. Samodzielna pielęgnacja tych części męskiego ciała bywa uciążliwa, wymaga sporych umiejętności i wiedzy. Z tego powodu coraz więcej panów decyduje się na profesjonalną pielęgnację stóp w gabinetach kosmetycznych.
Męski pedicure to zabieg podobny do tego, którym poddawane są stopy kobiet. Z uwagi na grubszą niż u kobiet skórę i często większą skłonność do silniejszego rogowacenia naskórka oraz tworzenia się modzeli, podczas pedicure dużo uwagi poświęca się przywróceniu skórze jej naturalnej miękkości i delikatności. Standardowy zabieg polega na:

 • zmiękczeniu skóry stóp podczas kąpieli;
 • usunięciu zgrubiałego naskórka i skórek znajdujących się przy paznokciach;
 • wymodelowaniu kształtu płytki paznokciowej i jej wypolerowaniu;
 • wrastające paznokcie znajdują się pod kontrolą i przestają dokuczać;
 • nawilżeniu i odżywieniu skóry stóp w połączeniu z ich masażem.

Dbamy o maksymalne poczucie komfortu mężczyzny, bezbolesność i pełną sterylność zabiegu.

OCZYSZCZANIE SKÓRY

Profesjonalne oczyszczanie skóry to bardzo ważny element pielęgnacji męskiej cery, które ma ogromne znaczenie dla kondycji i wyglądu twarzy. Powodem, dla którego na skórze powstają takie niedoskonałości jak pryszcze czy wągry, są zatkane przez sebum pory. Głęboko w porach skóry tkwią zanieczyszczenia, które trudno jest usunąć zwykłym myciem. Zabiegi oczyszczające  odtykają  pory i oczyszczają  je oraz przeciwdziałają powstawaniu wyprysków. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele nieczystości osadza się na twarzy podczas jednego dnia. Pot, pył, kurz, drobinki jedzenia to tylko niektóre źródła wielu bakterii, które mogą przeniknąć do głębi skóry.
Samo oczyszczanie wodą, czy choćby żelem do mycia twarzy nie wystarcza, bo to działanie powierzchowne. Oprócz tego męska skóra też jest trapiona wieloma innymi problemami i dolegliwościami. Może być przekrwiona, poszarzała, podrażniona a przede wszystkim zmęczona i zanieczyszczona.  Zabiegi oczyszczające wyraźnie odświeżają , oczyszczają oraz poprawiają wygląd i kondycję skóry. Łagodzą również typowe oznaki starzenia, takie jak drobne linie i zmarszczki.
Do zabiegów oczyszczających, które można zaproponować Panom, należą:

 • oksybrazja
 • oczyszczanie manualne
 • peelingi kwasowe

Oksybrazja to rodzaj peelingu, w którym jako czynnik złuszczający stosuje się strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej oraz powietrza. Zabieg ten wykonuje sie „na zimno” i „na mokro”, przez co daje przyjemne uczucie chłodu i ukojenia. Sól fizjologiczna powoduje efekt delikatnego złuszczenia, nawilżenia, zmiękczenia oraz wygładzenia skóry. Peeling wyzwala efekt naturalnej i samoistnej regeneracji i odbudowy skóry. Dlatego też, zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie zabiegu również u osób o cerze naczyniowej, delikatnej i wrażliwej. Oksybrazja bardzo skutecznie usuwa martwy naskórek, wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki oraz zwęża pory.

Zabieg oczyszczania manualnego skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów na twarz bez względu  na rodzaj skóry. Celem zabiegu jest usuniecie różnych zmian skórnych (zmiany trądzikowe, zaskórniki, prosaki itp.) Zabieg oczyszczania można rozbudować, dodając do niego oksybrazję, mikrodermabrazję lub peeling kawitacyjny, które oczyszczą skórę z martwych komórek naskórka, odświeżą i zregenerują skórę.

Peelingi kwasowe to zabiegi złuszczania wierzchnich, zrogowaciałych warstw naskórka za pomocą konkretnych kwasu lub ich mieszaniny. Zabieg ten wspomaga leczenie wszelkich chorób takich jak: nadmierne produkowanie łoju, rozszerzone pory, trądzik,  przebarwienia potrądzikowe czy posłoneczne. Eksfoliacja działa również silnie odmładzająco. Po zabiegu uzyskujemy efekt rozjaśnienia przebarwień, odświeżenia, rewitalizacji i wygładzenia skóry.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Pielęgnacja każdej twarzy wygląda inaczej. Dlatego też nie polecamy konkretnego zabiegu dla Panów.
W naszej ofercie znajdują się specjalnie opracowane programy pielęgnacyjne. Dlatego dopiero po profesjonalnej diagnozie skóry i określeniu jej indywidualnych potrzeb dobieramy odpowiedni zabieg, poprawiający wygląd skóry i samopoczucie. Podczas zabiegów kosmetycznych dla Panów stosujemy preparaty indywidualnie dobierane do aktualnych potrzeb męskiej skóry.

Efekty zabiegów pielęgnacyjnych dla Panów to głównie nawilżenie i wygładzenie skóry oraz redukcja niedoskonałości.
Łagodzą również typowe oznaki starzenia się, takie jak drobne linie i zmarszczki oraz inne problemy skórne typu:  trądzik czy zaczerwieniona skóra.
Wśród zabiegów pielęgnacyjnych oferowanych dla Panów, polecamy:

 • zabieg infuzji tlenowej DermaOxy
 • mezoterapia bezigłowa
 • zabieg Volumetiq na żelu ze śluzu ślimaka

Zabieg infuzji tlenowej polega na stosowaniu hiperbarycznego tlenu w celu zwiększenia przenikania substancji aktywnych w skórę. Tym samym intensyfikuje komórkową przemianę materii oraz przyśpiesz procesy regeneracyjne. To wyjątkowy sposób iniekcji skoncentrowanych składników aktywnych w głąb skóry za pomocą czystego i naturalnie skoncentrowanego tlenu. Zastosowanie odpowiednich koncentratów i mieszanek zawierających m.in. kwas hialuronowy, witaminy oraz ekstrakty roślinne wspomaga procesy regeneracyjne skóry. 

Mezoterapia bezigłowa ma na celu zintensyfikowanie przenikania różnych substancji czynnych przez skórę dzięki wykorzystaniu metod wspomagania transportu tj.: działania elektroporacji oraz sonoforezy. Stanowi doskonała alternatywę do mezoterapii igłowej. W wyniku działania tego zabiegu substancje aktywnie przenikają, pokonując barierę warstwy rogowej. Pod wpływem mezoterapii bezigłowej dochodzi również do pobudzenia mięśni i stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Ponadto następuje pobudzenie krwi i limfy, a tym samym poprawa metabolizmu komórkowego oraz lepsze dotlenienie.

 Zabieg Volumetiq to innowacyjna technologia nanokrystalicznego liftingu twarzy. To wyjątkowy sposób iniekcji skoncentrowanych składnikó w głąb skóry za pomocą synergicznych technologii. Daje to możliwość zaoferowania klientowi efektywniejszego zabiegu i jego efektów w zdecydowanie bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Volumetiq to urządzenie pozwalające na przeprowadzenie szeregu zabiegów kosmetycznych,  podczas których w zależności od zastosowanych składników aktywnych można działać na różne problemy skórne. Efektami zabiegu jest poprawa elastyczności skóry, spłycenie zmarszczek, łagodzenie podrażnień oraz stymulacja skóry do odnowy.

ZABIEGI ESTETYCZNE

Cechą charakterystyczną męskiej twarzy jest przyspieszone starzenie się okolicy oka i czoła wywołane silną aktywnością mięśni gładzizny.
Aby opóźnić efekty przyspieszonego starzenia się skóry warto regularnie wykonywać zabiegi specjalnie dedykowane dla tego obszaru.
Kosmetologia estetyczna, to nowoczesny sposób na głębokie odżywienie, regenerację i odmłodzenie męskiej skóry.
Najpopularniejsze zabiegi wybierane przez naszych panów, to:

 • laserowe fotoodmładznie
 • mezoterapia igłowa twarzy i okolic oczu
 • likwidacja rumienia i popękanych naczynek

FOTOODMŁADZANIE

Każdego dnia nasza skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki czy przebarwienia, z pomocą przychodzi zabieg fotoodmładzania skóry. Jest to metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Zabieg jest uniwersalny – za jednym razem znikają drobne zmarszczki, przebarwienia spowodowane słońcem, piegi, pęknięte naczynka, rumień na twarzy oraz rozszerzone pory. Efekty fotoodmładzania są widoczne już po pierwszym zabiegu, a czas rekonwalescencji jest minimalny.

MEZOTERAPIA  IGŁOWA I MIKROIGŁOWA

Mezoterapia to popularny zabieg poprawiający kondycje skóry. Jej wyjątkowość tkwi w indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które docierają w głąb skóry – czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem !
Ten rodzaj zabiegu można wykonać nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy jako profilaktykę i leczenie łysienia.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

To jeden z najlepszych zabiegów, który skutecznie redukuje zmarszczki statyczne i mimiczne. Dzięki mezoterapii igłowej w głąb skóry wprowadzamy specjalne składniki aktywne, które błyskawicznie wpływają na przebudowę naskórka i pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Coraz więcej zainteresowania zyskują zabiegi mezoterapii na okolice oczu, jak i skóry głowy.
Kuracja polega na wprowadzeniu pod skórę głowy odpowiednich substancji odżywczych takich jak aminokwasy, minerały, mikro i makroelementy oraz witaminy z grupy B. Pomagają one stymulować wzrost włosa, poprawiają jego strukturę, wzmacniają włókna kapilarne, odżywiają i nawilżają skórę głowy, redukują poziom wydzielanego sebum i ostatecznie spowalniają proces wypadania włosów i zapobiegają jego nawrotom. Podczas mezoterapii wstrzykiwane są małe dawki substancji leczniczych na skórę głowy oraz inne części ciała wymagające interwencji. Zabieg przywraca skórze zdrowy wygląd i pobudza ją do odbudowy. Jest całkowicie bezpieczny. Odpowiednio dobrane preparaty i zastosowanie tej nowoczesnej metody gwarantują osiągnięcie wspaniałych rezultatów.
Wskazania do zabiegu:

 • łysienie androgenowe,
 • łysienie plackowate,
 • włosy słabe (wymagające silnego odżywienia i wzmocnienia),
 • utrata włosów na skutek ubogiej diety,
 • włosy często farbowane.

Liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb klienta.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Zabieg oparty jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, przez co pozawala to na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Uruchamiane są procesy regeneracyjne zachodzące w skórze dzięki czemu stymulują jej odnowę w sposób naturalny. Stosuje się go na blizny potrądzikowe, zasinienia wokół oczu, przebarwienia, suchość, wiotkość, rozszerzone pory, nierówny koloryt, poszarzałą i zmęczoną cerę i ujędrnienie.
Cechą charakterystyczną męskiej twarzy jest przyspieszone starzenie się okolicy oka i czoła wywołane silną aktywnością mięśni gładzizny. Aby opóźnić efekty przyspieszonego starzenia się skóry wokół oczu warto regularnie wykonywać zabiegi specjalnie dedykowane dla tego obszaru.

LIKWIDACJA RUMIENIA I POPĘKANYCH NACZYNEK

Popękane naczynka to problem, który dotyka wielu z nas. Tak zwane pajączki pojawiają się najczęściej na twarzy, przez co powodują nieestetyczny  wygląd. Powody powstawania pajączków są różne – zaburzenia hormonalne, krążeniowe, nadmierna wrażliwość skóry na działanie czynników zewnętrznych, uwarunkowania genetyczne czy wreszcie nadciśnienie tętnicze. Nie jest to jednak problem, którego nie można rozwiązać.
Zabieg zamykania naczynek przebiega szybko i jest całkowicie bezpieczny. W przypadku niewielkich pajączków zadowalający efekt można osiągnąć już po jednym zabiegu. Gdy zmiany są bardziej rozległe, naczynka zamykane są w ciągu kilku wizyt. Dzięki temu w krótkim czasie możemy pozbyć się problemu na stałe, ciesząc się skutecznymi i długotrwałymi efektami zabiegu.

EPILACJA LASEROWA DLA MĘŻCZYZN

Tylko depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia z każdej części ciała – aż do 95%! 
Laserowe usuwanie włosów polega na precyzyjnym, miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego, dzięki skondensowanej wiązce światła emitowanej przez laser. 
Aby pozbyć się włosów należy zrobić około 8 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Ilość potrzebnych zabiegów zależy od takich czynników jak: kolor włosów (najlepiej gdy są ciemne) i karnacji (najlepiej gdy jest jasna), czy problemy o podłożu hormonalnym.
Najpopularniejszym zabiegiem wśród panów jest depilacja laserowa. To idealny sposób na to, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Mężczyźni najczęściej wybierają depilację laserową pach oraz klatki piersiowej. Depilacja sprawdzi się również w przypadku panów, którzy borykają się z problemem nadmiernego owłosienia pleców i karku.
Męska depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu. W zależności od kilku czynników, będzie konieczne wykonanie 6-8 zabiegów, by osiągnąć pełny efekt, jednak niechcianych włosków pozbywamy się na stałe. Depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień czy uszkodzeń skóry. Jest znacznie bardziej komfortowa niż bolesna depilacja woskiem.